Září 2012

Marcipánový dort

28. září 2012 v 16:45 | kuchařka Katka |  Dortíky
Má někdo z vaší rodiny zrovna narozeniny? Rádi byste mu upekli dort? Tady máte jeden tip na recept. Tady jsou ingredience:
mouka
sůl
kakao
máslo
cukr
vejce
vanilkový cukr
podmáslí
ocet
prášek do pečiva
vanilkový puding
sušené mléko
olej
mandlové aroma
med
voda
červené a modré jedlé barvivo
Těsto red velvet ( červený samet) :
Připravíme si tři nádoby. V první rozšleháme 110 g másla s krystalovým cukrem tyčovým mixérem do pěny a vmícháme do hmoty postupně dvě vejce a vanilkový cukr. V druhé smícháme 250 g mouky, 2 lžíce kakaa a jednu lžičku soli.Ve třetí, nejlépe ve džbánu, smícháme 240 ml podmáslí s červeným barvivem. Nakonec obsahy nádob postupně smícháme. A poslední krok - do dvou lžic octu přimícháme prášek do pečiva. Začne to šumět. Rychle ocet se sodou vlijeme do těsta, pořádně zamícháme a rychle vlijeme na připravený
Plech vymazaný máslem a vysypaný moukou. Pečeme v rozpálené troubě 25-30 minut na teplotu 175°C. Na konci zkusíme do těsta píchnout špejlí. Pokud se nelepí, mělo by být už upečené.
Pudingový krém:
Uvaříme pudink podle receptu na sáčku pudinku. Necháme ho úplně vychladnout, nejlépe v ledničce. 250g Másla znovu rozšleháme s 200 g práškovým cukrem do pěny. Pak do krému postupně zašleháme asi polovinu pudinku, dle chuti.
marcipán:
Smícháme 200 g sušeného mléka, 200 g cukru, 2 lžíce mandlového aroma, 2 lžíce oleje a 1 l žíci medu. Hněteme rukou a zapracováváme do hmoty. Pro lepší hnětení přidáme i trochu vody, ale moc to nepřehánějte. Já marcipán dělám tak, že si vezmu jen sušené mléko a cukr a postupně do toho všechny suroviny zamíchávám tak, aby vznikla tvárná hmota. Marcipán můžeme nabarvit potravinářskými barvami.
A jak se zdobil dort?
Náš dort má tři patra - každé jsme nejprve pomazaly marmeládou a pak krémem. Nakonec jsme celý dort potřely krémem, aby nevykukoval ani kousek těsta, Pak jsme dort daly do ledničky aby krém stuhnul.
Dort jsme nejprve potáhly bílým marcipánem. Potom jsme z fialového obdélníku udělaly víko krabice a z modrého a fialového marcipánu jsme po stranách přilepily proužky. Nahoru jsme z růžového marcipánu vytvarovaly mašli a na rohy jsme vymodelovaly kytičky.

Čokoládové muffiny

28. září 2012 v 16:44 | šéfkuchařka katka |  Dortíky
Má někdo z vaší rodiny narozeniny, ale nebaví vás píct dorty? Proto pro vás máme jednoduché řešení, čokoládové muffiny. Tady jsou ingredience:
mléko
50 g cukru moučka,50 g cukru krystal
200 g mouka polohrubá
3 lžíce kakaa na vaření
2 vajíčka
Kypřící prášek (prášek do pečiva)
vanilkový cukr
80 g rozpuštěného másla

Nejdříve si smícháme tekuté a práškové suroviny zvlášť. Pak práškové suroviny budeme pomalu vmíchávat do tekutých aby nám vznikla mazlavá hmota. vlijeme do form na muffiny, dáme do rozehřáté trouby na 180°C a pečeme asi 20 minut.